Hakkımızda

VERBATORIA TÜRKİYE

Verbatoria, bir kişinin doğal yeteneklerini öğrenmeye yardımcı olur.

Kullandığımız yöntem ile 2014 yılından bu yana, sertifikalı uzmanlar, yedi yetenek alanında ( sözel-dilsel, mantıksal-matematiksel, müziksel-ritmik, mekânsal-zamansal, bedensel-kinestetik, empati düzeyi, öz-farkındalık) çocuklar, gençler ve yetişkinler için benzersiz bir neurofeedback testi gerçekleştirmektedir. Test, değerlendirmeye bireysel bir yaklaşımı garanti eden ve normlarla karşılaştırılmayan yaş gruplarına göre yapılır.

VERBATORIA TÜRKİYE

Bireyin yetenekleri ve becerileri, beynin farklı alanlarını harekete geçirmek için bir dizi soru ve etkinlikle ölçülür.

Beyin dalgaları daha sonra kişinin giydiği kafa cihazı tarafından kaydedilir. Nörometri yöntemi (yetenek testi), kompakt bir sensör – nöro arayüz (BCI) içerir. Kullandığımız çipler Silikon Vadisi’nde NeuroSky Şirketi tarafından geliştirildi. Şirket, taşınabilir sensörler oluşturma teknolojisinin patent sahibidir ve çeşitli cihaz formunda kullanılmaktadır. Ayrıca, beyin taramada kullanılan sensör Macroellect tarafından üretilmiştir. Bu cihaz sayesinde, algoritma, beyin nöronlarının elektriksel aktivitesinden gelen “ham” sinyali okuyarak beyin aktivitesini analiz etmemizi sağlıyor. Nöro arayüz üreticisi, radyasyonun bulunmadığını ve insan sağlığı üzerindeki herhangi bir zararlı etkiyi doğrulayan CE – Avrupa için Sertifikalı FCC ve hijyenik testlere göre en sıkı endüstri testlerini (Avrupa) gerçekleştirmiştir. Türkiye’de zorunlu sertifikasyona tabi değildir ve 4+ yaş grubuna aittir.

ÖLÇME

25 ile 35 dakika arasında olan ve farklı alanlardan kolay soruları barındıran bu test gerçekleştirilirken beyin dalgaları da kaydedilmektedir.

ANALİZ

Kaydedilen beyin dalgaları, hiçbir insan katılımı olmadan patentli bir algoritma ile otomatik olarak analiz edilmektedir.

YETENEK RAPORU

TQ- Raporu, çıkan sonuçlara göre bireyin yeteneklerini açıkça belirlemektedir. Bu yeteneklere göre uzun vadeli kişisel bir gelişim planı hazırlanmaktadır.